Jak złożyć deklarację

Rehabilitacja w ciąży i po porodzie

„Ciąża to nie choroba”- to bardzo popularne stwierdzenie słyszało wiele kobiet. Ciąża choroba nie jest, jednak z pewnością to bardzo wyjątkowy okres w życiu kobiety. Każda ciąża, również ta przebiegająca prawidłowo, powoduje liczne zmiany w całym organizmie.

Czytaj więcej

Co to są parestezje?

Parestezje, czyli drętwienie, mrowienie lub uczucie wibrowania, mogą dotyczyć całego ciała, jednak najczęściej występują w kończynach. Nazywa się je także alodynią, hiperalgezją lub przeczulicą. Skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić?

Czytaj więcej

Z emocjami za pan brat

Czytając ten artykuł poznasz czym są emocje i uczucia. Ponadto dowiesz się w jaki sposób możesz je poznać u innych oraz u siebie. Prawdopodobnie zastanawiasz się dlaczego powinieneś to wiedzieć.

Czytaj więcej

Kiedy należy zdecydować się na wkładki ortopedyczne?

Indywidualnie dobrane wkładki ortopedyczne pomagają pozbyć się dolegliwości bólowych w wielu częściach ciała – kręgosłupie, kolanach czy biodrach. Na specyfikę narządu ruchu wpływa przede wszystkim anatomia, rodzaj stosowanego obuwia, przebyte urazy i nawyki ruchowe.

Czytaj więcej

Terapia wisceralna

Fizjoterapia to, wbrew temu, co może się wydawać, dziedzina interdyscyplinarna. Oprócz wiedzy z zakresu ortopedii, neurologii, pediatrii obejmuje także stomatologię, choroby wewnętrzne i wiele innych kierunków.

Czytaj więcej