Jak złożyć deklarację wyboru lekarza pielęgniarki czy położnej na portalu pacjent.gov.pl?

Deklarację wyboru lekarza pielęgniarki czy położnej można złożyć w Family Medica nie wychodząc z
domu. Wystarczy wejść na stronę https://pacjent.gov.pl/ (Obrazek 1) i zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta ( IKP) – klikamy 'przycisk’ zaloguj się

Aby zalogować się do IKP potrzebny jest Profil Zaufany lub e-dowód.

Logując się przez Profil zaufany potwierdź swoją tożsamość za pośrednictwem banku lub swojego
dostawcy.

Po zalogowaniu do swojego profilu wybierz 'link’ z menu na górze 'MOJE KONTO’ następnie znajdź na stronie nagłówek „Twoja Podstawowa Opieka Zdrowotna (POZ)” i kliknij „Wypełnij deklarację” (obrazek 6)

W punkcie „Wybierz placówkę” odszukaj Family Medica Sp. z o.o. ul. A. Prystora 4/4 Warszawa. W punkcie” Twoja Podstawowa Opieka Zdrowotna (POZ)” wypełnij deklarację dotyczącą lekarza, pielęgniarki i położnej (wypełnij według potrzeb) (obrazek 7). Po wypełnieniu deklaracji należy ją podpisać, na końcu formularza znajduje się przycisk „podpisz deklarację” (obrazek 8).

Po podpisaniu wyświetli się cały formularz do sprawdzania danych, zalecamy sprawdzenie czy wszystkie składane dane w formularzu są poprawne ponieważ w przypadku błędów może nie udać się dopisanie do placówki. Po sprawdzeniu klikamy przycisk „Wyślij deklarację” (obrazek 9) do spowoduje wysłanie jej do Family Medica następnie nasz pracownik potwierdzi daną rejestrację i gotowe. Powiadomienie o zaakceptowaniu Twojej deklaracji pojawi się w Internetowym Koncie Pacjenta oraz zostanie wysłane przez system na adres e-mail podany przy zakładaniu konta.

Dziękujemy za poświęcony czas, mamy nadzieję że nasza instrukcja pomogła Państwu zarejestrować się do wybranej placówki.