Poradnia rehabilitacyjna – Warszawa, Ursus

W zakresie rehabilitacji medycznej podejmuje się działania, mające na celu przywrócenie lub osiągnięcie maksymalnego poziomu sprawności. Osobom niepełnosprawnym fizycznie i psychicznie pozwala ona na dojście do etapu samodzielnego funkcjonowania.

Szukasz dobrego fizjoterapeuty? Family Medica to nowoczesna poradnia rehabilitacyjna, znajdującą się w warszawskim Ursusie. Specjalizujemy się w leczeniu schorzeń i urazów narządu ruchu. Oferujemy kompleksową rehabilitację ortopedyczną, pourazową i neurologiczną. Dodatkowo, wykonujemy zabiegi, które wpływają na poprawę postawy oraz przyspieszają powrót do pełnej sprawności. Zdajemy sobie sprawę, że czas efektywności rehabilitacji zależy przede wszystkim od stanu pacjenta, dlatego zapewniamy innowacyjne i jak najlepsze metody leczenia.

Zajmujemy się rehabilitacją osób niepełnosprawnych fizycznie i psychicznie, jednocześnie oferując specjalistyczne leczenie takich schorzeń, jak: wady wrodzone, zmiany pourazowe i zwyrodnieniowe, ostre i przewlekłe zespoły bólowe, zespoły pourazowe oraz porażenia nerwów obwodowych kończyn czy nerwu twarzowego. Głównym celem naszej poradni rehabilitacyjnej w warszawskim Ursusie jest przywrócenie choremu wszystkich istotnych funkcji ruchowych.

Kinesis to słowo pochodzenia greckiego, które oznacza leczenie ruchem. Od tego słowa powstała nazwa kinezyterapia, w której jako środek leczniczy stosuje się gimnastykę. Ruch, który pozytywnie wpływa na cały organizm, pomaga w usunięciu dolegliwości bólowych i różnego rodzaju schorzeń oraz w przywróceniu sprawności po urazach narządu ruchu.

Kinezyterapię polecamy osobom, które zmagają się ze schorzeniami lub bólami kręgosłupa (bóle krzyża, kręgosłupa piersiowego i kręgosłupa szyjnego), obręczy barkowej (zespół bolesnego barku) oraz stawów kolanowych (zmiany pourazowe i zwyrodnieniowe).

Kinezyterapię stosuje się także w ramach ćwiczeń dla:

  • dzieci i młodzieży z wadami postawy (skolioza, płaskostopie, wady kolan),
  • kobiet w ciąży,
  • kobiet po mastektomii,
  • pacjentów po urazach (złamaniach, skręceniach i zwichnięciach),
  • pacjentów z porażeniem nerwu twarzowego.

W ramach kinezyterapii oferujemy również korzystanie z wyciągów odbarczających i relaksacyjnych oraz plastrów stabilizujących (kinesio taping).

Jedna z metod fizjoterapii, w której leczenie odbywa się za pomocą czynników naturalnych lub czynników wytwarzanych za pomocą specjalistycznych urządzeń wpływających na pobudzenie procesów biologicznych w komórkach organizmu. W fizykoterapii wykorzystuje się leczenie prądem, polem magnetycznym, ultradźwiękami, bodźcami termicznymi (ciepłem i zimnem), światłem (laserem, lampą sollux) oraz wodą. Fizykoterapia może być stosowana zarówno jako podstawowa forma leczenia, jak i w ramach leczenia uzupełniającego.

Najstarsza metoda fizjoterapeutyczna, której początki sięgają czasów starożytnych Chin i Indii. Masaż jest zbiorem technik i chwytów, które wpływają na całe ciało – skórę, tkankę podskórną, mięśnie, a także na układ krążenia, układ nerwowy oraz na narządy wewnętrzne.

Terapia manualna – Ursus

W Family Medica oferujemy masaże:

  • mobilizujące kręgosłup i stawy,
  • lecznicze,
  • relaksacyjne.

Dobry fizjoterapeuta dla dzieci

W naszej przychodni prowadzimy również rehabilitację niemowląt. Jeśli interesuje Cię rehabilitacja dzieci w Warszawie, możesz zgłosić się do naszych specjalistów. Przychodnia wyposażona jest w odpowiedni sprzęt do pracy z najmłodszymi pacjentami. Ponadto każdy mały pacjent, który przyjdzie na wizytę do FamilyMedica ze swoim rodzicem, otrzyma indywidualnie dopasowany plan rehabilitacji, uwzględniający aktualne potrzeby dziecka, stan zdrowia oraz stopień niepełnosprawności.

Jeśli dziecko ma wykryte wady postawy (skolioza, wady kolan itp.) lekarz może zaproponować zabiegi z zakresu kinezyterapii. Małym pacjentom oferujemy także fizykoterapię z wykorzystaniem np. pola magnetycznego.

Pamiętaj jednak, że bez względu na technikę pracy, jaką wybierzesz z rehabilitantem, pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniej przychodni. Musisz wziąć pod uwagę wiele czynników. Decyzje dotyczące terapii dziecka mogą być najważniejszymi decyzjami, które podejmuje się w jego imieniu. Dlatego nie zastanawiaj się zbyt długo nad poszukiwaniem dobrego fizjoterapeuty w Ursusie – to z pewnością jeden z naszych specjalistów.

Rehabilitacja dla dzieci

Rehabilitacja

Specjalizujemy się w leczeniu schorzeń i urazów narządu ruchu. Oferujemy rehabilitację ortopedyczną, pourazową i neurologiczną, a także zabiegi wpływające na...

Czytaj więcej →
Medycyna rodzinna, POZ

Podstawowa opieka zdrowotna (POZ) jest częścią polskiego systemu ochrony zdrowia. W ramach POZ każdy ubezpieczony pacjent może bezpłatnie wybrać lekarza...

Czytaj więcej →
Lekarze specjaliści

W naszej praktyce lekarskiej korzystamy z osiągnięć nowoczesnej medycyny. W codziennej pracy z pacjentami używamy sprzętu, którego zaawansowana technologia pozwala...

Czytaj więcej →