Pierwsza wygląda wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego ma zawsze charakter diagnostyczny, na który składają się wywiad i badanie. Wywiad jest po rozmową prowadzoną w oparciu o pytania z ankiety.

Pierwsza wygląda wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego ma zawsze charakter diagnostyczny, na który składają się wywiad i badanie.
Wywiad jest po rozmową prowadzoną w oparciu o pytania z ankiety. Fizjoterapeutka będzie zadawać dość szczegółowe pytania dotyczące przebytych ciąż i ewentualnych poronień, współżycia, oddawania moczu oraz stolca. Niczego się nie obawiaj, tylko szczerze odpowiadaj na pytania, także na te związane z nawykami toaletowymi. Wszystkie kwestie poruszane w gabinecie terapeuty uroginekologicznego służą poznaniu Ciebie i Twojego stylu życia, abyś mogła zakończyć wizytę z konkretnymi wskazówkami, co należy zrobić i zmienić, żeby poczuć się lepiej.

Badanie to z kolei część wizyty, podczas której fizjoterapeutka oceni Twoją postawę i Twój sposób oddychania. Sprawdzi, jak stoisz, jak się kładziesz, jak nosisz dziecko. Jeżeli jesteś po ciąży, oceni również Twoje powłoki brzuszne, ewentualne blizny po cesarskim cięciu lub nacięciu krocza.

Tym, czego pacjentki zazwyczaj obawiają się najbardziej, jest badanie wewnętrzne, czyli przez pochwę. Pamiętaj, że nie zawsze jest ono konieczne i nie musi odbyć się już na pierwszej wizycie. Często jednak jest ono niezbędne do ustalenia przyczyny Twoich problemów i dobrania indywidualnej terapii. Więcej informacji na temat badania wewnętrznego pojawi się w następnych postach.

Zapraszamy do rezerwacji terminu pierwszej wizyty, w czasie której otrzymasz wiele cennych wskazówek związanych z Twoimi codziennymi nawykami, a także będziesz mogła zapytać o wszystko, co Cię zastanawia lub niepokoi.

W Family Medica rehabilitacją uroginekologiczną zajmują się fizjoterapeuci:
Mgr Klementyna Kajma
Umawianie wizyt do fizjoterapeuty uroginekologicznego:
przychodnia@familymedica.waw.pl
tel.: (22) 883 47 14
kom: 508 088 866