Jak wygląda badanie u neurologa dziecięcego

Lekarz neurolog dziecięcy zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób i zaburzeń układu nerwowego.

Podczas wizyty neurolog dziecięcy przeprowadza wywiad lekarski z rodzicami lub opiekunami, obserwuje zachowanie dziecka, wykonuje badanie przedmiotowe oraz w przypadku, gdy to jest wskazane zleca dodatkowe badania diagnostyczne.

Badania neurologiczne w młodym wieku dają możliwość wykrycia różnego rodzaju problemów, które dla rodzica są niedostrzegalne lub czasem zwyczajnie ignorowane. Jeśli dziecko jest nadpobudliwe lub zbyt ciche może to oznaczać, że potrzebuje lub będzie potrzebować specjalistycznej pomocy w przyszłości.

Konsultacje neurologiczne pozwalają zyskać pewność, co do stanu zdrowia malucha i upewnić się, czy aby na pewno nie dzieje się nic złego. Spychanie na margines pewnych zachowań dziecka, może się w przyszłości okazać błędem, którego konsekwencje dorastający człowiek będzie ponosił przez całe swoje życie.

W trakcie badań neurologicznych, lekarz specjalista przeprowadza wywiad z rodzicami (lub opiekunami) dziecka, jak i z samym małym pacjentem. Badania nie są inwazyjne, a profesjonalne podejście do potrzeb małego dziecka sprawia, że maluchów nie ogarnia poczucie strachu.

Badania u neurologa są ważnym dopełnieniem kartoteki zdrowotnej dziecka. Ich wyniki są często wymagane przy późniejszych (potencjalnych) hospitalizacjach. W razie wyłapania problemów, neurolog kieruje małego pacjenta na dodatkowe badania diagnostyczne. Badania neurologiczne pozwalają na szybkie przeciwdziałanie różnorodnym odchyleniom od normy, które mogą w przyszłości negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie układu nerwowego młodego człowieka.

W Family Medica przyjmuje następujący lekarz neurolog dziecięcy:

Umawianie wizyt do neurologa dziecięcego:

przychodnia@familymedica.waw.pl
tel.: (22) 883 47 14
kom:
508 088 866

Rehabilitacja

Specjalizujemy się w leczeniu schorzeń i urazów narządu ruchu. Oferujemy rehabilitację ortopedyczną, pourazową i neurologiczną, a także zabiegi wpływające na...

Czytaj więcej →
Medycyna rodzinna, POZ

Podstawowa opieka zdrowotna (POZ) jest częścią polskiego systemu ochrony zdrowia. W ramach POZ każdy ubezpieczony pacjent może bezpłatnie wybrać lekarza...

Czytaj więcej →
Lekarze specjaliści

W naszej praktyce lekarskiej korzystamy z osiągnięć nowoczesnej medycyny. W codziennej pracy z pacjentami używamy sprzętu, którego zaawansowana technologia pozwala...

Czytaj więcej →