Oddziaływanie bodźcami na organizm to druga z oferowanych przez naszą warszawską poradnię rehabilitacyjną Family Medica metoda fizjoterapii, będąca także częścią medycyny fizykalnej. Odgrywa znaczną rolę w sposobach i procesach leczenia. Charakteryzuje się pobudzaniem procesów biologicznych w tkankach, za pomocą zjawisk fizycznych, wytwarzanych dzięki specjalnym urządzeniom, bądź pobieranym z natury.

W oferowanej przez nas fizykoterapii stosujemy różne rodzaje bodźców, takie jak: prąd elektryczny, światło, ultradźwięki, ciepło i zimno czy nawet pole magnetyczne. Zależy nam na jak efektywniejszym zlikwidowaniu bólu, obrzęków oraz stanów zapalnych. Fizykoterapia pozwala na kompleksowe leczenie różnego typu urazów, gwarantując przy tym pacjentom komfort i szybki powrót do pełni zdrowia. Zabiegi z zakresu tego rodzaju medycyny fizykalnej wykonujemy profesjonalnie i sprawnie.

Fizykoterapia pozwala na łagodzenie bólów i stanów zapalnych, bez żadnych efektów ubocznych, dlatego jest odpowiednią i bezpieczną metodą leczenia. Dodatkowo, zabiegi oddziaływania bodźcami na organizm nie obejmują przeciwwskazań dotyczących wieku pacjenta, dzięki czemu przeznaczone są dla każdego. Z oferowaną przez nas fizykoterapią w Warszawie, walka z bólem staje się o wiele łatwiejsza i skuteczniejsza.

Zdrowie dzięki zjawiskom fizycznym

Oferta usług rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych naszej warszawskiej przychodni jest najlepszym dowodem na to, że zjawiska fizyczne posiadają właściwości lecznicze. Przede wszystkim łagodzą ból, pozytywnie wpływają na chore tkanki i działają przeciwzapalnie.

W Family Medica zabiegi fizykoterapii przeprowadzamy za pomocą najwyższej jakości sprzętów, zapewniając bezpieczeństwo i umożliwiając pacjentom osiąganie zadowalających efektów. Oferujemy opiekę samych profesjonalnych i doświadczonych rehabilitantów, którzy wyróżniają się odpowiednim podejściem do każdego chorego. Fizykoterapii nie należy się obawiać, ponieważ nie wywołuje żadnych negatywnych reakcji organizmu.

Przeprowadzamy m.in. zabiegi laserowe, z użyciem prądu oraz umożliwiamy leczenie ultradźwiękami. Każdy z bodźców oddziałuje na organizm zupełnie innymi właściwościami. Prąd polecany jest osobom, zmagającym się z nerwobólami bądź zespołami bólowymi, ultradźwięki pomagają w pozbyciu się obrzęków, napinaniu mięśni i zahamowaniu stanów zapalnych, laser natomiast należy do najskuteczniejszych zabiegów przeciwzapalnych. Rehabilitanci naszej placówki bardzo dokładnie dobierają rodzaj zjawiska fizycznego, którym będą pobudzać procesy biologiczne w tkankach, gwarantując pacjentom bezpieczeństwo, jak i szybkie oraz zadowalające efekty. Wybierz fizykoterapię w Warszawie i zapomnij o bólu!

Rehabilitacja

Specjalizujemy się w leczeniu schorzeń i urazów narządu ruchu. Oferujemy rehabilitację ortopedyczną, pourazową i neurologiczną, a także zabiegi wpływające na...

Czytaj więcej →
Medycyna rodzinna, POZ

Podstawowa opieka zdrowotna (POZ) jest częścią polskiego systemu ochrony zdrowia. W ramach POZ każdy ubezpieczony pacjent może bezpłatnie wybrać lekarza...

Czytaj więcej →
Lekarze specjaliści

W naszej praktyce lekarskiej korzystamy z osiągnięć nowoczesnej medycyny. W codziennej pracy z pacjentami używamy sprzętu, którego zaawansowana technologia pozwala...

Czytaj więcej →